Nõo Noorteaktiiv

Korraldame taaskord inspiratsiooniõhtuid

Meie oleme kaks Nõo Noorteaktiivi liiget, kes tulid ideele luua noorte jaoks üritus, mis annab neile motivatsiooni, julgust ja süle täie inspiratsiooni, mida me loomulikult kõik vajame.

Mis on meie eesmärk? Meie eesmärgiks on süstida kogukonda, eelkõige just noortesse, inspiratsiooni ja uusi ideid.

Mida saad sina sellest, kui kohale ilmud?
Nagu ees pool mainitud saad sa kohe kindlasti küllaga inspiratsiooni eriti, kui juhtub esinema sinu eeskuju või lihtsalt väga meeldiv inimene. Sa võtad endaga kaasa palju uusi kogemusi ja lugusid ning rohkelt enesekindlust ning ehk näed sa peale seda oma maailma veidikene teise nurga alt.


Selleks, et kõik see ükskord päriselt ka juhtuks ja aset leiaks tahaksime kutsuda Nõo valda esinema erinevatest eluvaldkondadest inimesi, keda noored peavad oma eeskujudeks. Et teada saada, kes on noorte kõige suuremad inspireerijad koostaksime küsitluse, mida noorte seas läbi viia ja peale seda valida välja 3 kõige populaarsemat vastust. Mille abil saaksime edasi tegutseda ja peagi teieni tuua need kõige tahetumad ja täis inspiratsiooni eeskujud.

Küsitlusele saab vastata siit!

Noorte piirkondlikute omaalgatuste konkursi "Nopi Üles" tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

Nõo valla aasta noor 2017

On taas aeg tunnustada tublisid koduvalla noori! Sel aastal tunnustame noori seitsmes erinevas kategoorias ning anname välja ühe eripreemia.

1. NÕO VALLA AASTA NOOR SPORTLANE 2017 - see on noor, kes paistab silma sportlike tulemustega ükskõik, millises spordialas (kergejõustik, tantsimine, ekstreemsport, võimlemine, maadlus, ...). Pole vahet, kas ta alles alustab või on juba aastaid spordiga tegelenud, kui see tubli noor sportlane on sulle silma jäänud, väärib ta tunnustust!


2. NÕO VALLA AASTA NOOR AKTIVIST 2017 - see on noor, kellel pidevalt miskit käsil. Ta lööb kaasa mitmetes erinevates ettevõtmistest ja/või teeb rõõmuga vabatahtliku tööd. Märkamist väärib ka keskkonna ja sotsiaalmeedia aktivist. Tema tahtejõud ja aktiivsus väärivad erilist tähelepanu ja tunnustust!


3. NÕO VALLA AASTA NOOR KUNSTNIK 2017 - see on noor, kelle joonistused ja maalid võtavad sõnatuks. Talle meeldib asju oma kätega luua - ehteid, karpe, lauanõusid, ... . Ehk on hoopis fotograafia tema kirg ning ta oskab kõige ilusamaid hetki suurepäraselt jäädvustada? Kunst on lai mõiste, seega kuuluvad siia kategooriasse ka kõik noored näitlejad ja koomikud. Kirjakunstis peitub sammuti võlu, märka noort, kellest võib sirguda järgmine kuulus kirjanik.


4. NÕO VALLA AASTA NOOR MUUSIK 2017 - see on noor, kes paistab silma oma musikaalsuse poolest. Ta oskab imehästi mängida mõnd instrumenti või laulda - või isegi mõlemat! Tema musikaalsus ja õpihimu paistab silma ning seda tuleks tunnustada.


5. NÕO VALLA AASTA ÕPIHIMULINE NOOR 2017 - see on noor, kellele meeldib ennast täiendada. Õpihimu ei pea ilmtingimata silmapaistma koolipingis, ehk on ta iseseisvalt õppinud näiteks mootorsõidukeid parandama. Või meeldib talle käia lisakursustel ja koolitustel. Õpihimu võib välja paista ka huvihariduses.


6. NÕO VALLA AASTA NOORTE TEGU 2017 - see on üks algatus, mis on alustatud ja lõpuni viidud tublide ja hakkajate noorte poolt. Miski, millest peaksid kõik vallaelanikud kuulma.


NB! NÕO VALLA AASTA NOORE 2017 valitakse välja kõikidest konkursile esitatud nominentidest!


LISAKS: NÕO VALLA AASTA NOOR(T)E INSPIREERIJA 2017 - see on isik, kes võib olla nii noor, noorsootöötaja, huvijuht, õpetaja, ema-isa, vanaema-vanaisa, ringijuht, ... ükskõik kes! Kirjuta meile sellest ühest inimesest, kes on sind tegutsema pannud, kes on sind inspireerinud oma olemise ja tegemistega, kes on sind motiveerinud end arendama.


!!!REEGLID!!!


1. Nominent peab olema vanuses 7-26 eluaastat.
2. Nominent peab püsivalt elama Nõo vallas, sissekirjutus ei ole oluline.
3. Ühte inimest võib esitada ükskõik mitmele tiitlile.
4. Esitada saab 26. augustist kuni 1. oktoobrini.
5. Esitada võib ka iseennast.
6. Lõpliku otsuse laekunud ankeetide põhjal teeb žürii, kelle koosseisu avalikustame esimesel võimalusel.


KOHTUMISENI 13. OKTOOBRIL TÄHTEDE GALAL!


Nominendi saad üles anda siit!

Noorteaktiiv korraldas Muusikakoolis

„Inspiratsiooniõhtupooliku“

 

 

Ühel vägagi vaiksel reedel nimelt 14.aprillil korraldas Nõo Noorteaktiiv meie valla noortele ühe imelise päeva - “inspiratsiooni õhtu” koos Karl Gustav Adamsooga.

 

Meie esimesel inspiratsiooni õhtul oli rahulik ja hubane seltskond. Oli palju kordi, kus noored ei saanud naermist pidama ja oli neid hetki, kus me kõik kuulasime Gustavi lugusid suure vaimustuse ja uudishimuga. Nii palju emotsioone, mõtteid ja kõige rohkem inspiratsiooni saime me kõik ühelt päevalt. Te ehk imestate, kes selle mõtte peale tuli -  meie enda noorteaktiivi liige Arjette. Ja kui sa ehk sellele inspiratsiooniõhtule ei jõudnud siis pole vaja kurvastada, sest see ei jää viimaseks. Järgmise korrani ja olge edaspidigi meie tegemistega kursis näiteks otsige Facebookist üles lehekülg: Nõo Noorteaktiiv

 

P.S. Noorteaktiiv ootab ka ideid nende külaliste kohta, keda inspiratsiooniõhtutele kutsuda võiks. Kes sind inspireerib? Ideid ootame: [email protected]

 

Päikeselist kevade jätku,

Nõo Noorteaktiiv